Fotoselli Bataryalarda Solenoid Valfler

Print

 

Fotoselli bataryalar, el teması olmadan su temini ve hijyeni için ekipmanlardır. Kullanıcı; musluk, duş veya pisuar fotosel alanına yaklaşıp hareket ettiğinde, su akacaktır.

 

Fotoselli bataryaların kullanımı, hastaneler ve halka açık alanlar gibi özel önlemler gerektiren yerlerde zorunludur. Ayrıca, bu uygulama, kullanımdan sonra su kaynağının otomatik olarak birkaç saniye içinde durması nedeniyle tüketimlerin azalmasını sağlamaktadır.

 

Print

 

Sistem kızılötesi ışın demetini üreten bir optik sensöre (fotosel) dayanır.

 

Işın bir cismin varlığıyla kesintiye uğradığında, sensör iki solenoid valfi elektriksel olarak çalıştıran kontrol ünitesine bir elektrik impulsu gönderir. Valfler, genel ısıtma soğutma sistemine bağlıdır ve sistemden sıcak ve soğuk su sağlarlar. Bir batarya/musluk sayesinde su sıcaklığı uygun şekilde düzenlenir.

 

Print

 

Bu uygulamada kulanılan DURAVIS Solenoid Valf;

mixer6

 

Bu uygulama için dikkate değer bir su debisi gereklidir.

 

Bu nedenle direkt çekmeli bir valf yerine, tam orifisli (15mm) pilot kumandalı DN15 bağlantılı solenoid valf seçimi yapılmıştır. Minimum fark basınç gereksinimlerindeki değişimine istinaden ∆P≥0,15 bar koşulu sağlayan DURAVIS ESV 110-03 serisi valf önerilmiştir.

 

Buna ek olarak, isteğe göre önerilen valfler; pisuarlar gibi ortamlarda atmosferin sebep olduğu dış mekan bozulmasına dayanacak şekilde nikel kaplı gövdeli olarakta tedarik edilebilir.

 

 

Yayınlayan

USKON Akışkan Kontrol Sistemleri

1990'lı yılların başlarında, akışkan kontrol teknolojileri sektöründe çalışmaya başlayan ve sektörün önde gelen firmalarında stratejik pozisyonlarında yer alan uzmanlar; sürekli gelişen ve küreselleşen dünyada ihtiyaç sahiplerine daha güvenilir, esnek, hızlı, rekabetçi çözümler üretmek ve müşteri memnuniyeti maksimizasyonu hedefi ile 2011 yılında “USKON AKIŞKAN KONTROL SİSTEMLERİ” ni kurmuşlardır. Pazar ve ürün bilgisi konusunda uzmanlardan oluşan satış ekibi, Endüstriyel Kontrol Vanaları ve Ölçü-Kontrol Enstrümanları konusunda müşterilerine yenilikçi çözümler sunmayı hedeflemektedir. USKON sayısız endüstriyel ürün çeşidini, çeşitli projelerde kullanarak test ve tecrübe etmiştir. Ekibimiz, en zor uygulamaları ve teknik sorunları çözmeye yardımcı olacak hazır uzmanlardan oluşmaktadır. Çoğu proses için doğru ürünü standart ürün gamı olarak sunmakta; özel bir çözüm ihtiyacında sizlerle birlikte çalışmakta, analiz sonucunda uygun çözümü geliştirmektedir. Satış temsilcileri, yüksek oranda ürün uygulama soruları cevaplamak, rekabetçi ürün çapraz referanslar sunmak ve hedeflerinize ulaşmada yardımcı olmak için sizinle yakın çalışma için eğitilmiştir. Bu önemli know-how sayesinde yanlış uygulamalar önlenir, para ve zamandan tasarruf sağlanır. USKON, doğrudan deneyim alışverişi ve ortak geliştirmeye dayalı hızlı ve etkin çözümler felsefesiyle hareket eder. USKON, kontrol ve enstrümantasyon sektöründe bilgili bir ortak olarak; • Solenoid Vanalar • Patlaç Vanalar • Pnömatik ve Elektrikli Aktüatörler • Küresel, Kelebek, Glob, Plug Vanalar • Pnömatik Pistonlu Vanalar • Debi Ölçü ve Kontrol Enstrumanları • Basınç Ölçü ve Kontrol Enstrumanları • Seviye Ölçü ve Kontrol Enstrumanları • Sıcaklık Ölçü ve Kontrol Enstrumanları • Proses Kontrol Cihazları ürünleri ile müşterilerine katma değer yaratmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir